Sarıkamış, Türkiye Kızak Şampiyonasına ev sahipliği yapacak.

Sarıkamış, Türkiye Kızak Şampiyonasına ev sahipliği yapacak

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Türkiye Kızak Şampiyonası 3-7 Mart tarihleri arasında Kars’ın Sarıkamış ilçesinde yapılacak.

Türkiye Kızak Federasyonu Başkanı hemşehrimiz Ahmet Recep Tekcan, 5 gün sürecek turnuvaya, Ülkemizin değişik illerinden 54 kulüpten, 200’e yakın sporcunun katılacağını açıkladı.

Başkan Tekcan açıklamasında kristal karlar diyarı, Sarıçam ormanı içerisinde yer alan Sarıkamış Cıbıl tepe Kayak Merkezinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Kızak Şampiyonasında, yıldızlar gençler, A kategorinde erkekler ve bayanların yarışacağını bildirdi.

Tekcan açıklamasında: “Turnuvada dereceye girecek sporcular, Türk Milli Takımında yer alarak uluslararası karşılaşmalarda ülkemizi temsil edecek. Öte yandan, Türkiye’de uluslararası standartlara uygun ilk ve tek kızak pisti Sarıkamış’ta bulunuyor. Turnuva ile Sarıkamış’ın kış turizmi açısından tanıtımı da yapılmış olacak. Turnuvaya katılacak olan sporcular ve sporseverler, Sarıkamış’ın yalnızca Alp Disiplini ve Kuzey Disiplini dallarında yapılan yarışların yanı sıra kızak yarışlarının da yapıldığına şahitlik edecek. Turnuva ulusal basında da yer alacak ve güzel ilçemizin kış turizmi bir kez daha görücüye çıkacak ” Dedi.

Öte yandan 3-7 Mart tarihleri arasında Kars’ın Sarıkamış ilçesinde gerçekleştirilecek olan şampiyonaya Gençlik Spor Bakanlığı, Türkiye Kızak Federasyonu, Kars Valiliği, Sarıkamış Kaymakamlığı, Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Sarıkamış Belediyesi, Spor Toto, ÇAYKUR ve Sarıkamış Dağ AŞ. Organizasyonunda gerçekleştirilecek.

admin

Read Previous

Help reader survey make mfs better with our reader

Read Next

Kars kazı, gravyer ve kavılca neden coğrafi işaret almasın!.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: