Yahni Dağı Şehitleri ve Ebu'l Hasan Harakani 2.584 rakımlı zirvede anıldı

Aralarında Kars Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeli, Kafkas Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenler, Kızılay gönüllüleri, Karslı dağcılar ve Karslılar, Yahni Dağı Şehitleri ve Ebu'l Hasan Harakani için Hazretlerini anma tırmanışı gerçekleştirdi.
 Yahni Dağı Şehitleri ve Ebu'l Hasan Harakani 2.584 rakımlı zirvede anıldı

Tacettin DURMUŞ

 

Kars Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Dağcılık Federasyonu Kars İl Temsilciliği ve Kars Kızılay Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, 2.584 rakımlı Yahni Dağına zirve yapan yüzlerce doğa tutkunu, unutulmaz ve anlamlı bir gün yaşadı.

Etkinliğe; Kars Gençlik Spor İl Müdürlüğü personeli, Kızılay gönüllüleri, Kafkas Üniversitesinde öğrenim gören öğrenciler, öğretim üyeleri, akademisyenler, dağcılar ile birlikte Karslılar katıldı.

Kars Gençlik ve Spor İl Müdürü Nedim Aslan ile Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) Kars İl Temsilcisi Alpay Korkmaz ve Profesyonel Dağcı Harun Çalkın tarafından organize edilen etkinlikte; Yunus Emre Kuran Kursu Görevlisi Sait Beled Kuran’ı Kerim okundu. Ardında da başta Ebu’l Hasan Harakani olmak üzere Yağni Dağı şehitleri ve tüm şehitler için dualar edildi.

Kars Gençlik ve Spor İl Müdürü Nedim Aslan, Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) Kars İl Temsilcisi Alpay Korkmaz’ın konuşmalarının ardından, Fotoğraf Sanatçısı ve Araştırmacı Yazar Yıldırım Öztürkkan Ebu’l Hasan Harakani ve Yağni Dağı şehitleri hakkında katılımcılara bilgi verdi. Toplu fotoğraf çekimin ardından etkinlik sona erdi.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!