Türk Savunma Sanayii'nden Asya- Pasifik çıkarması

Türk Savunma Sanayisi , Japonya’nın Chiba kentinde 15-17 Mart 2023 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı DSEI Japan’a katılıyor.
Türk  Savunma Sanayii'nden Asya- Pasifik çıkarması

Tacettin DURMUŞ 

Fuara Türkiye’den katılım sağlayan bazı firmalar geliştirdikleri yeni ürünlerini, Japonya’daki en büyük savunma sanayi fuarında ürün ve hizmetlerini sergileyerek çeşitli temaslarda bulunacaklar.

Hafif silah mühimmat üretimi ve satışı yapan, aynı zamanda MÜSİAD Yönetim Kurlu üyesi ve Savunma Sanayi Sektör Kurul  Başkanlığı görevini de yürüten TURAÇ Dış Ticaret Şirketi, Japonya’nın Chiba kentinde 15-17 Mart 2023 tarihleri arasında düzenlenmekte olan Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı DSEI Japan’da çeşitli temaslarda bulunacak.

Japonya'daki ilk büyük ölçekli entegre savunma etkinliği DSEI Japan Fuarı, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu katılımcılar açısında, Asya - Pasifik pazarına giriş kapısı olma açısından önem taşıyor. İlk kez 2019 yılında düzenlenen fuar, 66 ülkeden üst düzey konuğa ve dünyanın dört bir yanından 178 katılımcı firmaya ev sahipliği yaptı. 2021 yılında dünyayı olumuz etkileyen pandemi (COVİD-19) nedeniyle ertelenen fuar, bu yıl ikinci kez gerçekleştiriliyor.

Türk Savunma Sanayi şirketlerinin Yeni Pazar arayışı için katıldığı Japonya DSEI JAPAN Fuarı’a MÜSİAD  Yönetim Kurulu üyesi Japonya İhracat Sorumlusu  Ali Uçum da katılım sağlayarak görüşmeler yaptı. Uçum, Japonya’nın bundan sonraki süreçte büyüterek savunmasına yatırım yapacağını belirterek, Ülkemizde farklı alanlardaki savunma sanayi şirketlerini de bu fuara katılmaları için davet etti. 

Fuara ayrıca Türkiye’nin Japonya Büyük Elçisi Korkut Güngen ve Askeri Ateşemizin de Fuarı ziyaret edenler arasında bulunduğunu belirten Ali Uçum, “Savunma Sanayi fuarları içerisinde prestiji yüksek olan DSEI JAPAN’a bir çok ülkeden yoğun ilgi oldu. Fuara Türkiye’den ayrıca  Nural Makine ve   REPKON şirketleri de katılım sağladılar.” dedi. 

MÜSİAD Savunma Sanayi Sektör Kurulu Başkanı  Fatih Altunbaş da yaptığı açıklamada, “Ülkemizin ihracatına katkı sağlamak adına dur durak demeden dünyanın birçok ülkesinde fuarlara katılıyoruz.  DSEI JAPAN Fuarı’na ilk katılımımız oluyor. Japonya son yıllarda Savunma Sanayisine yaptığı ciddi yatırımlarla dikkat çekiyor. Bizde ülke olarak bu  pazardan pay almak için buradayız.” Dedi.

Hafif silah mühimmat üretimi ve satışı yapan TURAÇ, da Japonya’nın Chiba kentinde 15-17 Mart 2023 tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı DSEI Japan, Japonya'daki ilk büyük ölçekli entegre savunma etkinliği DSEI Japan Fuarı, katılımcılar açısından Asya-Pasifik pazarına giriş kapısı olma açısından önem taşıyor. İlk kez 2019 yılında düzenlenen fuar, 66 ülkeden üst düzey konuğa ve dünyanın dört bir yanından 178 katılımcı firmaya ev sahipliği yaptı. 2021 yılında pandemi (COVİD-19) nedeniyle ertelenen fuar, bu yıl ikinci kez gerçekleştiriliyor.

Öte yandan Çankırı'da faaliyet yürüten TURAÇ, av ve atıcılık sektörü başta olmak üzere savunma sanayi alanında hafif silah mühimmat üretim ve satışı yapıyor. Firma, 15 farklı ürün çeşidiyle başladığı üretim hayatına, bugün 120’den fazla ürünle devam ediyor.”

whatsapp-image-2023-03-15-at-15.24.25.jpegwhatsapp-image-2023-03-15-at-15.24.41.jpegwhatsapp-image-2023-03-15-at-15.25.35-(1).jpegwhatsapp-image-2023-03-15-at-15.25.35.jpeg

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!