Tekin, “Peynirin fiyatı kırmızı eti geçti!”

CHP İstanbul Milletvekili Hemşerimiz Gürsel Tekin, geçimini tarım ve hayvancılıkla idame ettiren Kars halkının da dahil olduğu sorunu dile getirdi.
 Tekin, “Peynirin fiyatı kırmızı eti geçti!”

Tacettin DURMUŞ

 

Peynirin fiyatının kırmızı eti geçtiğini dile getiren Gürsel Tekin, “AKP’lilerin bir sloganı vardı. ‘Hayaldi gerçek oldu’ diye. Evet, peynir fiyatlarının et fiyatlarını geçtiği bir Türkiye hiç aklımıza gelmezdi. Bize hayal gibi gelirdi. AKP, bunu maalesef gerçeğe dönüştürdü. Peynirin kilosu kırmızı eti geçti. Yaparsa AKP yapar. Hayaldi gerçek oldu.” Dedi.


Süt ve süt ürünlerine gelen zam yağmurunu eleştiren Karslı milletvekili Gürsel Tekin, “Sevgili halkım; bugünden itibaren market ve bakkala gittiğinizde sakın şaşırmayın... Kaşar peynirin fiyatı kırmızı et fiyatını geçti. Son açıklanan fiyatlara göre, bugün itibariyle 700 gr kaşar peynir fiyatı ortalama 115-165 TL arasında iken dana kıyma, dana kuşbaşı fiyatları 110-150 liradan satılıyor. İşte bu utanç tablosu AKP iktidarının millete reva gördüğü hayat! İfadelerine yer verdi. Tekin,  açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Eskiden kırık peyniri pazarcılar yoksul vatandaşa dağıtırdı. Şimdi kilosu 70-75 lira, millet parasızlıktan kırık peynir dahi alamıyorlar. 24 Haziran’da meydana çıktılar, il il gezdiler, milletten oy istediler. “Verin yetkiyi, dolarla, faizle nasıl uğraşılır görün” dediler. Millet yetkiyi verdi, göreve getirdi. Sonuç ortada. Tarihte bir ilk. Peynir fiyatı eti geçti. Bu onur AKP’ye aittir. 65 milyon açlık ve yoksulluk çeken nüfusa sahip bir ülke mi olur? Hayal bile edemezdik ama gerçek oldu! Milleti çok sevdiğini söyleyen AKP’nin millete layık gördüğü hayat bu. Düşün bu milletin yakasından artık.” Diye sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!