Özbekistan ve Gürcistan’dan gelen tırlar yolda kaldı

Kars'ta etkili olan kar yağışı ve tipi sabah saatlerinde buzlanmaya neden olunca sürücüler zor anlar yaşadı, Özbekistan ve Gürcistan’dan gelen tırlar yolda kaldı.
Özbekistan ve Gürcistan’dan gelen tırlar yolda kaldı

Volkan KARABAĞ

Kars'ta dün etkili olan kar yağışı ve tipi, sabah saatlerinde buzlanmaya dönüşünce sürücüler zor anlar yaşadı. Kent genelinde etkili olan kar yağışı ve tipi sonrası Kars-Iğdır kara yolu üzerindeki Digor ilçesine bağlı 2 bin 286 rakımlı Hanlar Geçidi'nde bazı TIR'ların yolda kalması nedeniyle ulaşım tek şeritten sağlandı.

Buzdan dolayı Hanlar Geçidine tırmanamayan Tokatlı sürücü Umut Satılmış, “Özbekistan’dan geliyorum. Yabancı memleketlerden geldik, Kazakistan gibi eksi 27-30 derecenin altında herhangi bir sıkıntı yaşamadık ama kendi memleketimizde yolda kaldık. Ne yazık ki sağolsun karayollarımız Allah razı olsun, görüyorsunuz diyecek bir şey yok. Üzdük üzdük kuyruğunda kaldık. Buzdan dolayı çıkamadık, aşağıdan o kadar da kaptırdığımız halde burada kaldık. Karayollarına bilgi verdik onları bekliyoruz ne zaman gelirse biz de gideriz. Kontrollü bir şekilde tırı bıraktım gelen diğer sürücü arkadaşlara engel olmak için.” dedi.

Kars – Erzurum kara yolunda da benzer görüntüler vardı. Digor yolu kavşağında freni tutmayan bir tır önündeki taksiye çarpmamak için makaslama yaparak durabildi. İhbar üzerine bölgeye trafik ekipleri sevk edildi. Döner kavşağı trafiğe kapatan tır bölgeye çağırılan çekici ile halatla çekilerek kavşağı trafiğe açtı. Metrelerce uzun kuyrukların oluştuğu bölge kontrollü şekilde tek şeritten seyredildi.

Önündeki taksiye çarpmamak için tırı makaslama yaparak durduran İslam Elçi, “Gürcistan’dan geldim Şırnak üzerinden Irak’a geçeceğim. Işıklar yandı frene bastım önümde bir taksi durdu , taksiye vurmamak için kendimi sağa attım ışığı geçtim makaslama yaptım.” ifadesini kullandı.

ozbekistan-ve-gurcistandan-gelen-tirlar-yolda-kaldi-1.jpgozbekistan-ve-gurcistandan-gelen-tirlar-yolda-kaldi-2.jpgozbekistan-ve-gurcistandan-gelen-tirlar-yolda-kaldi-3.jpgozbekistan-ve-gurcistandan-gelen-tirlar-yolda-kaldi-4.jpgozbekistan-ve-gurcistandan-gelen-tirlar-yolda-kaldi-5.jpgozbekistan-ve-gurcistandan-gelen-tirlar-yolda-kaldi-6.jpgozbekistan-ve-gurcistandan-gelen-tirlar-yolda-kaldi-7.jpgozbekistan-ve-gurcistandan-gelen-tirlar-yolda-kaldi-8.jpgozbekistan-ve-gurcistandan-gelen-tirlar-yolda-kaldi-9.jpgozbekistan-ve-gurcistandan-gelen-tirlar-yolda-kaldi-10.jpgozbekistan-ve-gurcistandan-gelen-tirlar-yolda-kaldi-11.jpgozbekistan-ve-gurcistandan-gelen-tirlar-yolda-kaldi-12.jpgozbekistan-ve-gurcistandan-gelen-tirlar-yolda-kaldi-13.jpg

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!