KOSGEB, ‘desteklerimizden yararlanın’ çağrısı yaptı

KARS - KOSGEB Kars İl Müdürlüğü hayata geçirdiği projelerle, küçük ölçekli işletmelere verdiği desteklerine devam ediyor.
KOSGEB, ‘desteklerimizden yararlanın’ çağrısı yaptı

Tacettin DURMUŞ

 

Yapılan açıklamada, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kars Müdürlüğü tarafından 2022 yılında bir önceki yıla göre destek verilen işletme sayısında ve destek miktarında ciddi artış gerçekleştirildi bildirildi.

KOSGEB Kars Müdürlüğü tarafından 2021 yılında 186 adet işletmeye 4 milyon 727 bin 154 TL destek ödemesi gerçekleştirilirken, 2022 yılında 352 işletmeye 60 milyon 864 bin 414 TL destek ödemesi yapıldı.

Desteklerin büyük bir kısmının personel çalıştırma taahhüttü ile verilmiş olduğu da belirtilen açıklamada; bu sayede ilimizde ek istihdam yaratıldığı hatırlatıldı. 2022 yılında gerçekleşen bu ödeme ile Kars’ta KOSGEB tarafından bugüne kadar yıllık bazda verilen en yüksek destek rakamına ulaşıldığı belirtildi.

Öte yandan KOSGEB Kars İl Müdürlüğü ilimizde faaliyet gösteren işletme ve KOBİ’lerin yeni yılda da söz konusu desteklerinden faydalanmaları için başvuruların beklendiğini bildirdi.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!