Kars’ta maske takmayanlara ceza yağdı

Kars genelinde belirlenen cadde ve sokaklarda yüzlerine maske takmadığı tespit edilen 260 kişiye toplamda 234 bin lira ceza kesildi
Kars’ta maske takmayanlara ceza yağdı

Kars’ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maske denetimi yapan polis ve jandarma ekipleri, maske takmayan vatandaşlara ceza yazdı.

Kars İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri defalarca araçlarından maske kullanımı başta olmak üzere, sosyal mesafe kurallarına uyulması için vatandaşları sokak, sokak dolaşarak uyarıyor.

Kars Valisi Türker Öksüz başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda Faikbey Caddesi, GAMP Caddesi, Atatürk Caddesi, Kazım Karabekir Caddesi, Dr. Metin Sözen Caddesi, Ordu Caddesi, Şehit Yusufbey Caddesi ve Halitpaşa Caddesinin tamamı ile Ortakapı Mahallesi, İstasyon Mahallesi ve Merkez Mahallesi Hapan mevkisinde ağız ve burnu tamamen kapatacak şekilde maske takmanın zorunlu hale getirildi. Alınan kararın ardından maske takmayanlar ve maskesini çenesinin altına alanlara cezai işlem uygulanmaya başladı.

Kars genelinde gerçekleştirilen denetimlerde maskesiz dolaştığı tespit edilen 260 şahsa 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi kapsamında kişi başı 900 TL olmak üzere toplamda 234 bin lira idari para cezası uygulandı.

Polis ve Jandarma ekipleri kent genelinde aralıksız denetimlerini sürdürüyor.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!