Kars'ta 23 köy yolu ulaşıma kapalı

Kars'ta etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle 23 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapalı köy yollarının yeniden ulaşıma açılması için İl Özel İdaresi'ne ait ekiple çalışmalarını sürdürüyor
Kars'ta 23 köy yolu ulaşıma kapalı

Kars'ta etkili olan kar yağışı tipi hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Tipiden Merkez’e bağlı 1, Arpaçay’a bağlı 5, Digor’a bağlı 9, Kağızman’a bağlı 3 ve Sarıkamış’a bağlı 5 olmak üzere toplam 23 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

Köy yollarının yeniden ulaşıma açılması için İl Özel İdaresi Kar ile Mücadele ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca, belediye ekipleri ve Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü ekipleri de sorumluluk alanlarında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Sabah saatlerinde buzlanma ve don olaylarının görüldüğü Doğu Anadolu Bölgesinde soğuk hava etkisini artırdı. Kars’ta gece en düşük hava sıcaklığı eksi 2 derece ölçüldü.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre, bölge genelinde havanın çok bulutlu, aralıklı hafif kar yağışlı geçeceği, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Bölgede rüzgârın güney yönlerinden hafif, ara sıra orta esmesi bekleniyor.

Kars’ta gün içerisinde hava sıcaklığının eksi 2 derece olduğu tahmin edilirken, merkezde kar kalınlığı 15 santimetre, Sarıkamış Kayak Merkezinde ise kar kalınlığı ise 60 santimetre olarak ölçüldü.

BUZLANMA VE DON UYARISI:

Bölgemiz genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere, vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI:

Bölgemiz genelinde dik ve eğimli yerlerde çığ tehlikesi beklendiğinden vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olmaları gerekmektedir.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!