Kars İl Müftülüğü yardım ve destek ekibi dualarla yola çıktı

İl Müftüsü Hamza Bayram'ın başkanlığında Kars il merkez ve ilçelerinde görev yapan din görevlisi personelinden 20 kişiden oluşan 3 araçlık ekip Gaziantep'e doğru yola çıktı.
Kars İl Müftülüğü yardım ve destek ekibi dualarla yola çıktı

Melih ŞAHİN 

 

Kars müftülüğü ekipleri Gaziantep'in Nurdağı ilçesindeki kardeşlerimize destek olmak ve diğer dini hizmetleri ifa etmek için görev alacak.

Gönüllü personele başkanlık eden İl Müftüsü Hamza Bayram, milli birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak; “Memleketimizin yaşadığı bu büyük acıyı biz de Serhat şehrimiz Kars olarak yüreğimizde yaşıyor ve paylaşıyoruz. Bu büyük afetin en az kayıpla atlatılabilmesi için Kars İl Müftülüğü personeli ile birlikte deprem bölgesindeki kardeşlerimize maddi ve manevi destek olmak ve cenaze, tekfin ve defin işlemlerini gerçekleştirmek amacıyla yola çıkıyoruz. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Yüce Rabbimizden rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” dedi.

Ayrıca İl Müftülüğü personellerinden birinin çocuklarından 5 yaşındaki minik Asaf Şen kumbarasında biriktirdiği paraları depremzedelere ulaştırılması için Müftü Bayram'a teslim etti.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!