Kars Belediyesi ‘çöplük ve köpek’ paylaşımına sessiz kalmadı

Kars’taki çöplük alanında yiyecek arayan köpeklerin görüntülerinin bazı hayvan severlerin sosyal medya hesaplarında yayınlanmasının ardından Kars Belediyesi harekete geçti.
Kars Belediyesi ‘çöplük ve köpek’ paylaşımına sessiz kalmadı

Tacettin DURMUŞ

 

Bir vatandaş çöplükte yiyecek arayan köpeklerin durumunu paylaştı. Paylaşımda “Burası Kars merkezden bir görüntü! Gerçekten bu köpeklere bakılacak barınak yapmak bir belediye için çok mu zor? Güzelim şehir merkezlerinde bu görüntü 2023 yılında bile halen varsa belediyecilik neden var?” denildi.

Görüntüleri gören Kars Belediyesi, köpeklerin tedavi ve bakımı için çalışma başlattı. Çöplükte toplanan köpekler Kars Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezine getirilerek tedavi ve bakımına başlanıldı.

Öte yandan Kars Belediyesi de paylaşılan görüntülerin altına; ““Belediyemiz mücavir alan dışında bulunan söz konusu bölgeye Sağlık İşleri Müdürlüğümüz ekipleri sevk edilmiş olup tedavi ve bakıma ihtiyacı bulunan can dostumuz Belediyemiz Geçici Hayvan Bakım Merkezine getirilerek tedavi altına alınmıştır. Geçici Hayvan Bakım Merkezimizde; can dostlarımızın barınma, beslenme, ameliyathane, dinlenme odası, banyo ve tıraş bölümüne kadar tüm ihtiyaçları Veteriner Hekimler ve uzman personelimiz tarafından düzenli ve sürekli olarak karşılanmaktadır.” Şeklinde bir yorum yazdı.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!