İŞKUR öğrenciler ile meslek erbaplarını buluşturdu

Kars Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, il merkezinde bulunan liselerde öğrenim gören 12. Sınıf öğrencilerine yönelik ‘Meslek Tanıtım Günü’ etkinliği düzenledi.
İŞKUR öğrenciler ile meslek erbaplarını buluşturdu

Turgut KAYA

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Kars Baro Başkanlığı ile iş birliği yapılan etkinlikte meslek erbapları ve öğrenciler bilgilendirildi.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personellerinden Gökhan Barikan tarafından meslek seçiminin önemi ile ilgili sunum yapıldı. Barikan sunumunda, meslek erbapları tarafından asker, avukat, diyetisyen, elektrik-elektronik mühendisi, gıda mühendisi, hemşire, makine mühendisi, polis, psikolog, veteriner hekim meslekleri tanıtıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen programa 15 eğitim kurumundan toplam da  270 öğrenci katıldı. Oldukça verimli geçen programda öğrenciler meslekler ile ilgili bilgileri doğrudan meslek erbaplarından aldı ve meslekler hakkındaki sorularını meslek erbaplarına sorabilme fırsatı buldu. 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!