Fevzi Çakmak Mahallesi sokağa döküldü

Kars Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri sokağa dökülerek seslerini duyurmak istedi
Fevzi Çakmak Mahallesi sokağa döküldü

Kars’ın en eski mahallelerinden biri olan Fevzi Çakmak Mahallesi, Doğumevi ve Kafkas Üniversitesine bağlı bazı birimlerin taşınmasının ardından unutuldu.

Seslerini yetkililere duyurmak ve hizmet almak için bir araya gelen mahalle sakinleri gazetecilere açıklama yaparak, mahallenin yolu, kaldırımı, çöp kutuları olmadığını, kanalizasyonların sürekli tıkandığını, kayalık bir mahalle olduğu için evlerin çökme riski olduğunu, yağmur sularının gittiği ızgaraların tıkalı olduğunu söylediler.

Rauf Denktaş Caddesi üzerinde toplanan Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Özcan Mücük ve mahalle sakinleri belediye yetkililerini göreve çağırdı.

Su mazgalların dolu olduğu mahallede, kanalizasyon şebeksinin taşan sularından mahalle arasından aktığını belirten Muhtar Mücük, “ Çöplerimiz alınmıyor. Su kanalı ızgaraları kapalı etrafa pis koku saçıyor. Yaklaşık iki yıldır mahallemize doğru dürüst hizmet gelmiyor. Mahallemiz zaten göç veriyor. Belediye başkanına defalarca iletmemize rağmen hiçbir yetkili mahallemizin sorunlarından ilgilenmedi. Mahallemizde yolda yok zaten, geçen yıl belediye yama attı, oda bozuldu. Çöp sorunu var, kaldırım sorunu var, kanalizasyon şebekesi mahalleden akıyor. Mahallemiz belediye hizmetlerini alamıyor.” ifadesini kullandı.

Belediyeden herhangi bir hizmet almadıklarına dikkat çeken mahalle sakinlerinden Mehmet Gemici, “Belediye başkanı seçildiği günden beri ne bir fert, ne de yetkili göremedik. Mahallemizden kanalizasyon akıyor. Evlerimize kadar kurbağa, böcek giriyor. Belediyeden çözüm bekliyoruz. Eğer belediyenin kendisi yapmayacaksa bize imkan versin biz yapalım. Mahalle olarak sıkıtındayız. İleri de kayalar uçmuş, üzerinde ev var yarın yağmur yağdığı zaman evlerimiz yıkılacak. Bir kanal tıkanmış pis suları evlerimizin önünden akıyor, yetkilileri göreve davet ediyorum.” dedi.

Açıklamaların ardından mahalle sakinleri sessizce bölgeden ayrıldı.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!