"Tatil ve eğlence yerlerine ses ayarı gelmeli"

Gazeteci-Yazar ve Müzisyen Salih Şahin tatil yerlerine, eğlence yerleriyle bazı araçların egzoz sesi seviyesine kural getirilmesini önerdi.
"Tatil ve eğlence yerlerine ses ayarı gelmeli"

Gazeteci Yazar ve KOTODER (Kars Oyunları ve Türküleri Derneği) Başkanı Salih Şahin, Pandemi nedeniyle bazı düzenlemelerin yapıldığını hatırlatarak,"Son uygulama ile saat 24.00'e kadar eğlence yerleri müzik faaliyeti yapabiliyorlar. Bu süre müzisyenlerin korunması için uzatılmalı, ancak pandemi kurallarına da dikkat edilmelidir. Öte yandan, tatil yerlerinde müzik sesleri çok yüksek seviyede olduğu için yerleşke yerlerindeki aileler şehir dışına kaçmak zorunda kalıyor. Bir de motosiklet ve bazı sportif araçlar yüksek egzoz sesiyle gece geç saatlerde etrafı rahatsız ediyor. Buna da sınırlandırma gelmeli" dedi.
Gazeteci ve Müzisyen Salih Şahin gürültünün beyinde tahribat yaptığını; hastalar, çocuklar ve çalışanlarda olumsuz etki yaptığına vurgu yaparak, "Cimer, İçişleri Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu hususta ses seviyesi için bir desibel ayarı uygulamalı" diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!