Kars Belediyesi şehir içi toplu taşıma ihalesini yeniden yapıyor

Kars belediyesi yol ve kaldırım yapımı ihalelerine çıkıyor. İptal edilen şehir içi toplu taşıma ihalesinin yeniden yapılacağı belirtildi.
Kars Belediyesi şehir içi toplu taşıma ihalesini yeniden yapıyor

Kars Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, “Kars Belediyesi’nin önceki ay belediye ana hizmet binasında yaptığı fakat; yeterli sayıda katılımın olmaması, katılan bir firmanın da eksik evrakları sebebiyle kentteki toplu taşıma ihalesi gerçekleştirilememişti. Geçtiğimiz aylarda da Kars Belediyesi tarafından bağımsız bir araştırma şirketine yaptırılan ankette de kentteki vatandaşların %65 ve üstü oranlarda genel memnuniyetsizliği raporlara yansımıştı. Ayrıca şehrimizde sürdürülen mevcut dolmuş hattı taşımacılık hizmetlerinin de, ilgili kanun usulüne uygun biçimde yapılmadığı da (süresiz kullanım hakkı)  ayrıca tespit edilmişti. Belediye tarafından açılacak olan ihalenin 81 araç için gerçekleştirileceği, 10 yıllık hat kiralama toplam bedelinin ise toplam bedelinin 7.290,000,00 (yedi milyon iki yüz doksan bin) Türk Lirası olacağı belirtildi.” denildi.

Açıklama ayrıca Kars’ın diğer en büyük sorunlarından biri olan yol ve kaldırım konusunda da Belediye’den yapılan açıklamada, şehir genelinde yaklaşık 170.000 metrekare yol ve kaldırım yapım işi ihalesinin de bu sezon toplam 10 mahallede uygulanmak üzere (bordür taşı, parke taşı, oluk yapım işi dahil) resmi duyurularının yapılıp, günlerde EKAP sitemi üzerinden gerçekleştirileceği belirtildi.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!