Kaldırımdaki manav reyonu polis ve esnafı karşı karşıya getirdi

Market önünde bulunan manav reyonu nedeniyle işletmeye ceza yazmak isteyen polis, esnafla karşı karşıya geldi. Polisin “155’i ara oğlum” ifadesi tartışma çıkarttı.
Kaldırımdaki manav reyonu polis ve esnafı karşı karşıya getirdi

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla manavlara vatandaşların girmesi yasaklanırken, marketlerin manavları ise içeriye alınması kararlaştırılmıştı. Kentte denetim yapan polis ekipleri Faikbey Caddesinde bir yerel market önünde bulunan manav reyonuna ceza yazmak istedi.

İşletme sahibi manav reyonunu içeriye aldıklarını ve zaten kapalı olan caddelerden dolayı zarar ettiğini görevli polise bildirmesi üzerine, polis ekipleri görevini yaptığını söyledi.

İşletme sahibinin “Bu kadar vatandaşla oynamayın 10-15 tane elaman çalıştırıyorum, Allah rızası için soruyorum bu cadde belli bir yere kadar neden kapalı ve biz neden zarar görüyoruz.” dedi.

Polis ekiplerinin ise sesini yükseltmemesini ve bağırmamasını işletme sahibine söyleyerek, “Bağırma lan, bağırma. Tak maskeni ağzını kapat. Oğlum, 155’i ara şikayetçi ol.” ifadesini kullandı.

Başka bir vatandaşın polisin yanına gelerek polise dokunmasının üzerine aynı polis memuru “Oğlum elini indir lan, elini indir. Dokunma bana, git lan, git lan buradan” dedi.

Daha sonra olay yerine gelen ekipler tarafından polis memuru olay yerinden uzaklaştırıldı. İşletme sahibi ve polis memuru birbirlerinden şikayetçi olmasıyla birlikte şahıslar önce sağlık kontörlü için hastaneye ardından da ifadelerinin alınması için karakola götürüldü.

Ayrıca olay yerinde bulunan işletme sahibinin avukatı polislerine müvekkilinin neden polis ekipleriyle götürüldüğünü kendilerinin karakola giderek şikayetçi olacağını söylemesi üzerine, farklı bir polis memuruyla avukat arasında kısa süreli tartışma çıktı.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!