Eş Başkan Bilgen gündemi değerlendirdi

Kars Belediyesi toplantı salonunda, haftalık rutin kamuoyunu bilgilendirme toplantısı yapan Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen, kentin gündemini değerlendirdi.

Mert YILMAZ

Kars Belediyesi toplantı salonunda, haftalık rutin kamuoyunu bilgilendirme toplantısı yapan Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen, kentin gündemine dair sorunları ve gelişmeleri değerlendirdi.

Eş Başkan Ayhan Bilgen kat tadilatları ve imar planlarıyla ilgili tartışmaların olduğunu belirterek; ”Revizyon planları esas alınmış; ama bu kat tadilatları gibi yapılmış. Bu sorunu tamamıyla bitiremeyiz; fakat en azından bir rotaya oturturuz.” dedi.

Yerel basında ve kamuoyunda yer edinen “haciz vakası” na ilişkin ise; firmayla görüşerek zaman istediklerini ve bu şekilde yaklaşan firmalar için de daha dikkatli ve farklı bir yaklaşım içinde olacaklarını ifade eden Eş Başkan Bilgen; “Alacağında hiçbir şüphe olmayan firmalar bu konuda anlayış gösterirken, usulsüz ihalelerdeki firmaların bunun üzerinden psikolojik baskı kurarak, denetleme-inceleme yapmamızı engelleyeceğini sanması boş bir hayaldir.” dedi.

Kars Belediyesine ait olan taşınmazların kira borçlarını da değinen Bilgen, belediye mevzuatına göre; 2 ay boyunca kirasını ödemeyen iş yerlerinin boşaltıldığını ; fakat 10 yıl boyunca kirasını ödememiş firmaların olduğunu vurgulayarak; “Küçük esnaf dışarıda kirasını ödemek için kıt kanaat çaba sarfederken, kira alacaklarının tahsil edilmemiş olması, birimler açısından büyük bir sorumluluk hem de dışarıdaki esnaf açısından şehre yapılmış büyük bir haksızlıktır.” dedi.

admin

Read Previous

Kars’ta 49 kaçak göçmen yakalandı

Read Next

Kars’ta “Kaçak Sigara“ ihbarı jandarmayı harekete geçirdi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: