Dereiçine atılan çöpler ve hafriyat atıkları çevre felaketi oluşturuyor

Dereiçine atılan çöpler ve hafriyat atıkları çevre felaketi oluşturuyor

Tacettin DURMUŞ / Kars

Kendini bilmez bazı vatandaşlar, Kars’ın gözde mesire yeri Dereiçi bölgesini çöp ve hafriyat atıklarıyla kirletmeğe devam ediyor.

Belediye Başkanı Murataza Karaçanta döneminde, hafriyat atıklarına karşı bariyerli önlem alınmasına karşın, çevre yine kirletiliyor. Kars’ta uzun süreden beri devam eden hafriyat sorunu, inşaat sezonun başlamasıyla birlikte yeniden gündeme geldi.

Özellikle hafta sonları halkın dinlenmek, spor ve piknik yapmak için akın ettiği bölge, özellikle şehir merkezinden götürülerek atılan çöpler yüzünden olumsuz görüntüler sergiliyor. Tarihi ve doğal güzellikleri bağrında barındıran bölgeden geçen Kars Çayının kirli akması nedeniyle çevre felaketi yaşan Dereiçine yetkililerin bir an önce el atması gerekiyor.

Ayrıca bölgede piknik yapan bazı vatandaşların da çöplerini olduğu gibi ortada bırakması nedeniyle her geçen gün kirlenen bölgede, zabıta marifetiyle yapılacak denetimler önem arz ediyor. Şehir merkezinden getirilen ve piknik yapan vatandaşların çöpleri rüzgarın da etkisiyle Kars Çayı kenarında birikiyor. Çevrede oluşan kirlilikle birlikte çay kenarında biriken çöpler suyla birlikte Kars Baraj Gölüne kadar ulaşıyor. Dereiçi bölgesinde biriken çöpler baraj gülünü kirlettiği gibi, barajda biriken kirli su da binlerce hektar alanı kirletiyor.

dereicine-atilan-copler-ve-hafriyat-atiklari-cevre-felaketi-olusturuyor-(6).jpg

dereicine-atilan-copler-ve-hafriyat-atiklari-cevre-felaketi-olusturuyor-(8).jpg

dereicine-atilan-copler-ve-hafriyat-atiklari-cevre-felaketi-olusturuyor-(4).jpg

dereicine-atilan-copler-ve-hafriyat-atiklari-cevre-felaketi-olusturuyor-(2).jpg

 

tacettin semih

Read Previous

UltrAslan Kars taraftarlar gurubu, hayatını kaybeden taraftarlar için lokma dağıttı

Read Next

Kaz yavrularına bebek gibi bakıyorlar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: