Belediyeden 50 kişi istifa ile ayrıldı

Kars Belediyesinde işe gitmeden maaş alanlara geçtiğimiz günlerde Belediye Eş Başkanı Ayhan Bilgen 50 kişinin kendi iradesi ile istifa etiğini belirtti.

Kars Belediyesinde bir önceki dönemde işe alınan ve işe gelmeden  haksız kazanç elde edelerin yaklaşık olarak 150 kişi civarında olduğu söyleniyor. bu kişilerden 50 tanesi kendi iradeleri ile geçtiğimiz günlerde istifalarını verdikleri öğrenildi. Edinilen bilgilere göre kalan 100 kişinin de kendilerini Belediyenin işten çıkarmasını beklediği yönünde. Eğer Kars Belediyesi bu kişileri işten çıkarırsa tazminat ödemek zorunda kalacak. Belediye Eş Başkanı Bilgen bu konu hakkında Belediyenin kimseyi işten çıkartmayacağını, haksız kazanç elde edenleri de hukuki yollar ile aldıkları maaşların geri ödenmesi husunda bir adım atıldığını belirtti.

Kars Belediye Eş Başkanı Ayhan Bilgen;

“Belediyemizde işe gelmeden maaş alanların bir çoğunu araştırmalarımızla ve gelen ihbarlar üzerine tespit ettik. Bunlardan yaklaşık olarak 50 kişi istifasını verdi. Geriye kalanlardan gelen tepkiler bizim onları işten çıkartmamız yönünde. Kars Belediyesi olarak elimizdeki belgeler ile beraber adli makamlara başvuruda bulunacağız. Bu güne kadar haksız aldıkları maaşları da tazminat yolu ile geri ödeyecekler. Ayrıca bu gün bile hukuka ve çalışma kanununa aykırı olarak rapor alan arkadaşlar var. Onların da raporlarının bitmesinin ardında haklarında tutanaklar tutulacak.”dedi.

admin

Read Previous

Kars Belediyesi eski idarecilerine soruşturma açıldı

Read Next

Kars, çiçek açtı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: